Program 7. Festiwalu „NA SZAGE”

pobierz program w .pdf

Czwartek, 1.02.2018 

10.00-10.45 – „Podróż zaczyna się tuż za progiem” – Katarzyna Bajerowicz (sala warsztatowa 1)

10.00-10.45 – „Elmer Podróżnik. Ahoj Przygodo!”Bajanka (sala warsztatowa 2)

10.00-10.45 – „Mohameru i olbrzym z wyspy wulkanów” – bajka indonezyjska – Urszula Ziober i Maria Ratajczak (sala warsztatowa 3)

11.15-12.00 – „Tańce egzotyczne i nie tylko” – Małgorzata Popiołek (sala warsztatowa 1)

11.15-12.00 – „Elmer Podróżnik. Ahoj Przygodo!” – Bajanka (sala warsztatowa 2)

12.00-13.00 – „Warsztaty mydlarskie” – Hanna Piechurska (sala warsztatowa 3)

12.30 – „Tropienie w świecie zwierząt” – Kamila Kielar

13.00-14.00 – „Warsztaty mydlarskie” – Hanna Piechurska (sala warsztatowa 3)

13.30 – „TukTuk Cinema” – Robb Maciąg

14.30 – „Antarktyda – w krainie pingwinów” – Piotr Horzela

16.00-16.45 – „Warsztaty indyjskie” – Robb Maciąg (sala warsztatowa 2)

16.00-17.00 – „Warsztaty mydlarskie” – Hanna Piechurska (sala warsztatowa 1)

16.00-17.30 – „Kazimierz Nowak – listy z Afryki” – Urszula Ziober i Maria Ratajczak (sala warsztatowa 3)

17.00-17.45 – „Tańce egzotyczne i nie tylko” – Małgorzata Popiołek (sala warsztatowa 1)

17.00-17.45 – „Survival dla najmłodszych” – Bartosz Mazur (sala warsztatowa 2)

 

* program, godziny warsztatów mogą ulec niewielkim zmianom w zależności od zapotrzebowania, ilości zgłoszeń

 

Piątek, 2.02.2018

14.30 – rozpoczęcie festiwalu

14.45 – „Z wizytą u Pachamamy – podróż w poszukiwaniu “huaca”” – Klaudia i Marcin Majdeccy (prezentacja konkursowa)

15.00-16.00 – „Warsztaty mydlarskie” – Hanna Piechurska (sala warsztatowa)

15.15 – „Czarnobylska Strefa Wykluczenia” – Jan Chojnacki (prezentacja konkursowa)

15.45 – „Ola w Nowym Jorku” – Aleksandra Grabowska-Szych (prezentacja konkursowa)

16.00-17.00 – „Warsztaty mydlarskie” – Hanna Piechurska (sala warsztatowa 1)

16.00-17.15 – „Bądź szybszy niż kleszcz” – Agnieszka Błasiak i Patrycja Opalińska (sala warsztatowa 2)

16.25 – „Marzenia o Dachu Europy” – Przemysław Szewczyk (prezentacja konkursowa)

16.55 – „Motorami przez Wietnam i prawie Laos” – Tomasz Nowacki (prezentacja konkursowa)

17.30 – „Tandemowe Trip Love – Zimowa ekspedycja rowerowa za koło podbiegunowe z Malamutem” – Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki i Kadlook (prezentacja konkursowa)

18.00 – „Dwa lata na bezdrożach Azji” – Anna Rutkowska (prezentacja konkursowa)

17.30-18.30 – „Autostop – najprzyjemniejsze wyjście ze strefy komfortu” – Michał Łęcki (prezentacja z warsztatami) (sala warsztatowa)

18.40 – „Pacific Crest Trail – rok lodu i ognia” – Kamila Kielar

19.50 – „Kirgizja – Marzenie o własnej górze” – Wojciech Grzesiok

21.00 – „Restauracja” – Damian „Wolf Wagabunda” Lemański (film)

 

Sobota, 3.02.2018

9.00 – rozpoczęcie II dnia Festiwalu

9.15 – „23 dni przygody – Na UAZach do Kirgistanu” – Robert Woźniak, Katarzyna Kryczyk, Mateusz Padykuła (prezentacja konkursowa)

9.45 – „Aventura Azja’17” – Sebastian Hennig (prezentacja konkursowa)

10.15 – „Appalachian Trail – na ścieżkach Mohikanów” – Agnieszka Dziadek (prezentacja konkursowa)

11.00 – „W gościnie u czcicieli diabła” – Michalina Kupper (prezentacja konkursowa)

11.30 – „Nieegzotyczna Ukraina. Autostopem przez czarny step” – Przemysław Pakulniewicz (prezentacja konkursowa)

11.45-13.00 – „Z herbacianym kompasem w górach Birmy i Nepalu” – Agata Ożarowska (sala warsztatowa)

12.10 – „Z Ushuaia na Ziemi Ognistej do Prudhoe Bay na Alasce” – Michał Woroch (prezentacja konkursowa)

12.40 – „Tajemnice Wschodniego Kaukazu” – Magdalena Konik (prezentacja konkursowa)

13.10 – „Nowa Zelandia. Nie-skończona droga” – Daria i Wojciech Kostyk (prezentacja konkursowa)

13.15-14.15 – „Jednak “nie zamiorzli”” – Ula Ziober (sala warsztatowa 1)

14.00-15.00 – „Warsztaty mydlarskie” – Hanna Piechurska (sala warsztatowa 2)

14.10 – „Andyjska wiosna – relacja z trzytygodniowej wędrówki przez bezludne góry” – Katarzyna Nizinkiewicz i Jagoda Mytych

14.30-15.50 – „Prawdy i mity o podróżowaniu na Wschód” – Alicja i Jędrzej Łukowscy, Małgorzata Ciepła, Piotr Oleksy, Dariusz Urbański (panel dyskusyjny) (sala warsztatowa 1)

15.00-16.00 – „Warsztaty mydlarskie” – Hanna Piechurska (sala warsztatowa 2)

15.10 – „W piekle eboli” – Tadeusz Biedzki

16.00-16.45 – „Jedziemy po radość – zrealizować marzenie, zobaczyć jak najwięcej” – Przemysław Zaręba (sala warsztatowa)

16.30  – „Nieoczekiwana przygoda z jadowitymi wężami, pająkami, skorpionami, rybami …a nawet ślimakami – jak sobie poradzić gdy przeszkodzą nam w egzotycznej wyprawie?” – dr hab. med. Małgorzata Paul

17.00-18.00 – „W piekle eboli” – Tadeusz Biedzki (spotkanie autorskie) (sala warsztatowa)

17.30 – „Szkoła dla dzieci głuchych w Kamerunie” – Agnieszka Łukanowska

18.25 – „Jądro chciwości. Demokratyczna Republika Konga” – Bartek Sabela

18.15-19.15 – „Przez najdziksze rejony Syberii – Yakucja i Kraj Chabarowski” –  Krzysztof Kryza (sala warsztatowa)

19.30  – „Fotograf na planie filmowym projektu KNKŚ – Martyny Wojciechowskiej” – Marek Arcimowicz

21.45 – George Negrea – Koncert Rumuńskiej Muzyki Folkowej oraz spotkanie gości z publicznością – klub festiwalowy Trops

 

Warsztaty i spotkania dla dzieci:

10.30-12.00 – „Malowana Matrioszka” – Alicja Łukowska

12.30-13.30 – „Dr Dolittle i jej zwierzaki” – Małgorzata Zdziechowska

16.15-17.15 – „Dr Dolittle i jej zwierzaki” – Małgorzata Zdziechowska

 

Niedziela, 4.02.2018

10.00– rozpoczęcie III dnia Festiwalu

10.15 – „Caravana Go Romania” – Michał Sowa i Michał Torz

11.15 – „Przyroda i krajobrazy Rumunii” – Radosław Siekierzyński

11.50 – „DanakilBike2015 – Rowerem do najgorętszego miejsca na świecie” – Marcin Korzonek

11.50-12.50 – „Rumunia mało znana” (film) (sala warsztatowa 1)

12.00-13.00 – warsztaty sprzętowe (sala warsztatowa 2)

13.05 – rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą prezentację z podróży

13.30 – „Kolory Deszcza… Birma” – Krzysztof Deszczyński

13.30-14.30 – „Wyprawy do Rumunii” – Klub miłośników Daci – Dacia Drum Bun (sala warsztatowa)

14.40 – „NEW YORK I LOVE YOU – fotograficzne zapiski w Wielkim Jabłku” – Paweł Kosicki

15.00-16.15 – „Bądź szybszy niż kleszcz” – Agnieszka Błasiak i Patrycja Opalińska (sala warsztatowa)

15.50 – „Bajkał – w krainie lodu” – Małgorzata Ciepła i Jędrzej Łukowski

17.00 – „FOTOwypADY – w pogoni za światłem” – Adriana Bogdanowska

18.00 – zakończenie festiwalu

 

Warsztaty i spotkania dla dzieci:

 10.30-11.45 – „Zabawki z północnej Rosji” – Alicja Łukowska

13.40-14.40 – „Podróże rowerowe z dziećmi – od podszewki, jak się przygotować do wyjazdu rowerowego z dziećmi” – Tomek, Monika, Alicja (8 lat), Liliana (3 lata) Gurdziołek.

 

Dodatkowe atrakcje:

– wystawy:

„Odbudujmy Nepal” – Magdalena Kwiatkiewicz (hol główny)

„Śni się drzewom las” – Adriana Bogdanowska (sale na piętrze)

„PO|MIĘDZY” – Urszula Ziober (przyczepa)

– książki podróżnicze

– kawiarenka festiwalowa

– spotkanie w klubie festiwalowym – rozmowy, opowieści, zabawa

– …

 

Program może ulec niewielkim modyfikacjom, będzie uzupełniany na bieżąco.