dr hab. med. Małgorzata Paul – „Nieoczekiwana przygoda z jadowitymi wężami, pająkami, skorpionami, rybami a nawet ślimakami – jak sobie poradzić gdy przeszkodzą nam w egzotycznej wyprawie?”

preview
Bezpieczne podróżowanie bez „nieproszonych współtowarzyszy wyprawy” nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych i klimatycznych, bez dodatkowych obciążeń zdrowotnych i nieprzyjemnych wspomnień w postaci groźnych zaburzeń neurologicznych, martwiczych i krwotocznych, czy niesympatycznych dolegliwości bólowych będzie myślą przewodnią prezentacji.


Urszula Ziober – „Jednak “nie zamiorzli””

preview
 
Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W niecały miesiąc, najbardziej świąteczny miesiąc w roku – grudzień – przejechali ponad 1000 kilometrów przez góry Ałtaj.


Krzysztof Kryza – „Przez najdziksze rejony Syberii – Yakucja i Kraj Chabarowski”

preview
Chciałbym zaproponować opowieść z pokazem pięknych slajdów z trzymiesięcznej niebezpiecznej wyprawy przez najdziksze rejony syberyjskiej dziczy – Yakucji i Chabarowskiego Kraju 12 000 km w jedną stronę (3500 km na północny wschód od Bajkału) samochodem, by dalej zrealizować niezwykle trudne zadanie – przejść pieszo 300 km przez tajgę, bagna, wysokie góry Suntar Chajata i dalej spłynąć 300 km do Morza Ochockiego.


Kamila Kielar – „PACIFIC CREST TRAIL – ROK LODU I OGNIA”

preview
 
Pomiędzy Meksykiem i Kanadą, przez góry biegnące wzdłuż oceanu, wyznaczono Szlak. Na dystansie 4300km biegnie od pustyń, przez wysokie góry, wulkany po lasy deszczowe; 18 razy wspina się na Mt. Everest, biegnie przez 3 amerykańskie stany, omija miejscowości i ma przepiękne, choć zazwyczaj dość łagodne oblicze.


Damian „Wolf Wagabunda” Lemański – „Restauracja”

preview
 
Film o zwykłym człowieku, w którym pewnego dnia odzywa się zew wzywający go do wyruszenia na Czarny Kontynent.
Film o egoiście, który nie chce by jego działania były jedynie zaspokojeniem własnego ego.
Film o marzycielu, który piaski Sahary pragnie oglądać z perspektywy siodełka swojej Czarnej Perły.