Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki i Kadlook – „Tandemowe Trip Love – Zimowa ekspedycja rowerowa za koło podbiegunowe z Malamutem.”

preview
Wyruszyli w listopadzie ze Śląska na rowerze tandemie z dużą przyczepką, którą sami skonstruowali dla Kadlooka, by zimą podróżować coraz wyżej na Północ ostatecznie osiągając Nordkapp. Wrócili po prawie 10-ciu miesiącach pełnych pięknych przygód, udowadniając tym samym, że nawet w najtrudniejszą ekspedycję można zabrać ze sobą pupila.


Jan Chojnacki – „Czarnobylska Strefa Wykluczenia”

preview
Jesienią zeszłego roku wybrałem się do „Mekki” eksploratorów. Czarnobylska Strefa Wykluczenia, w skład której wchodzi kultowe Miasto Widmo Prypeć, mistyczne zakłady Jupiter oraz oczywiście siejący grozę wśród mieszkańców Europy Wschodniej blok energetyczny nr 4 elektrowni jądrowej w Czarnobylu.


Daria i Wojciech Kostyk – „Nowa Zelandia. Nie-skończona droga.”

preview
Celem podróży było przejście Nowej Zelandii z południa na północ. Nie dla sportowego wyczynu, ale przede wszystkim by poznać tamtejszą przyrodę. Główną osią naszej wędrówki stał się szlak Te Araroa, prowadzący przez obie wyspy. Nie chcąc się jednak ograniczać tylko do tego, co do zaoferowania ma szlak, postawiliśmy na spontaniczność.