Agnieszka Błasiak i Patrycja Opalińska – „Bądź szybszy niż kleszcz!”

Ogromy szum medialny na temat kleszczy oraz informacje w nich podawane przyczyniły się do podjęcia decyzji o potrzebie przeprowadzenia szkoleń z tematyki kleszczowej. Kleszcze spotykamy nie tylko w lasach i na polach, coraz częściej zamieszkują one parki, skwerki oraz ogródki działkowe znajdujące się w centrum miast. Przekłada się to na częstszy kontakt na poziomie kleszcz-człowiek lub kleszcz-pies/kot. Boimy się tego co jest dla nas nieznane, przekonajmy się że przed kleszczem można się skutecznie obronić, poznając jego słabe strony.

Serdecznie zapraszamy na szkolenia związane z tematyką kleszczy. Będziecie mogli poznać swojego przeciwnika, a także jak się skuteczne przed nimi zabezpieczyć, aby zmniejszyć ryzyko zachorowań na niebezpieczne choroby odkleszczowe.

Agnieszka Błasiak – Leśnik, geograf i edukator. Doktorantka w Katedrze Łowiectwa i Ochrony Lasu na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na co dzień zajmująca się paleoekologią, a hobbistycznie edukująca o przyrodzie. Podróżniczo spełnia się samodzielnie organizując wyjazdy, do tej pory zobaczyła Indie, Nepal, Wietnam, Syberię i sporą część Europy.

 

 

Patrycja Opalińska – od trzech lat zajmuje się chorobami odkleszczowymi i ich wpływem na kondycję zdrowotną zwierząt i człowieka. Samym tematem kleszczy nieco dłużej. Swoje zainteresowanie tymi pajęczakami połączyła z pracą naukową, ponieważ podjęła się realizacji doktoratu z tematyki kleszczy. Prywatnie lubi podróżować, chodzić po górach, poznawać nowych ludzi oraz być na czasie z produkcjami filmowymi.