Małgorzata Ciepła i Jędrzej Łukowski – „Bajkał – w krainie lodu”

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów…

Kiedy pierwszy raz trafiliśmy nad jego brzegi, Bajkał zaczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością. Zapraszamy na zimową podróż po „Świętym Morzu Syberii”, w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy niesamowite zjawiska lodowe i poznamy kilku niezwykłych ludzi.

Prelegenci:

Małgorzata Ciepła – po Rosji podróżuje od 13 lat, kiedy to pierwszy raz pociągiem dojechała na Kaukaz, żeby wejść na najwyższy szczyt tego kraju. Od tego czasu przemierzyła Rosję od Murmańska na Północy, przez całą Syberię, aż po Kamczatkę na wschodzie. Wielokrotnie jeździła Koleją Transsyberyjską prowadząc grupy turystyczne. Obecnie zajmuje się organizacją wyjazdów do Rosji w biurze podróży Szerokie Tory.

Jędrzej Łukowski – pierwszy raz zobaczył Bajkał w 2005 roku. Później bywał tam wielokrotnie – podróżując (również zimą!), studiując na semestralnej wymianie w Irkucku oraz prowadząc zorganizowane grupy turystyczne. Prowadzi biuro podróży Szerokie Tory. Amatorsko gra na gitarze i uprawia pyry. Współautor przewodnika turystycznego „Bajkał i góry Przybajkala”, którego trzecie wydanie ukaże się już wkrótce!

http://szerokietory.pl/