Małgorzata Zdziechowska – „Dr Dolittle i jej zwierzaki”

Podczas zajęć zabiorę dzieci w niezwykłą podróż po świecie zwierząt. Przy użyciu wszystkich zmysłów będziemy odkrywali fascynujące informacje i ciekawostki na temat różnych gatunków dzikich zwierząt. Zajęcia będą urozmaicone wieloma fajnymi zadaniami, zabawami i zagadkami. Tak więc dobrze ze sobą zabrać kreatywność i spostrzegawczość. Na koniec każdy będzie mógł „zostać Dr Dolittle”. Gwarantuję dobrą zabawę:)

O mnie
Jestem dziennikarką, producentką, blogerką i MIŁOŚNICZKĄ ZWIERZĄT. Od wielu lat jeżdżę na wolontariaty i opiekuję się dzikimi zwierzętami. Odwiedziłam 11 ośrodków na 4 kontynentach, gdzie pracowałam z ponad 75 rodzajami ssaków. Materiały o mnie ukazały się w wielu mediach na całym świecie (m.in. w Daily Mail, China Daily, Onecie, Twoim Stylu, WP, Angorze) byłam też wielokrotnie gościem w „Pytaniu na śniadanie”, „Dzień Dobry TVN”, Radiu Zet, RMF, Polskim Radiu. Reportaże i felietony o mnie ukazały się m.in. w TVP Info oraz w programie „The Wonderful World” w Gala TV z Tajwanu. Jestem także autorką książki dla dzieci „Zwierzaki podróżniczki Gosi”.
Moje artykuły z wolontariatów ukazały się m.in. w magazynach „National Geographic Traveler”, „Kaleidoscope”, w Onecie, Voyage. Moje krótkie filmy video o dzikich zwierzętach zostały opublikowane m.in. na stronach yahoo, msn, aol, Time, New York Post, The Huffington Post, The Daily Telegraph, People Magazine, a także w programach telewizyjnych: ABC Good Morning America, ABC Chicago, ABC Norway, ZDF.
Prowadzę warsztaty dla dzieci (Unikids w Lublinie, Uniwersytet Dziecięcy UMCS, Akademia Odkrywcy, Uniwersytet Dzieci); spotkania autorskie w szkołach i na festynach rodzinnych oraz prelekcje na festiwalach podróżniczych (m.in. Travenaliach czy Rybnickim Festiwalu Podróżników Karawana).

 

Info o książce:

“Zwierzaczki podróżniczki Gosi” to niezwykła historia o zwierzętach egzotycznych, podróżach i wolontariacie.
Autorka książki Małgorzata Zdziechowska (dziennikarka, podróżniczka, blogerka) jako formę wypoczynku zamiast leżenia na plaży wybiera odbywanie wolontariatów w ośrodkach ochrony zwierząt na całym świecie. Na takich „wakacjach” była m.in. w Ameryce Południowej (Criadouro Onca Pintada w Brazylii), Afryce (Cheetah Experience w RPA, Moholoholo Wildlife Rehabilitation Center w RPA, La Senda Verde w Boliwii) czy Australii (Lone Pine Koala Sanctuary). Ma niesamowite podejście do zwierząt, kocha je, rozumie ich język, posiada ze zwierzętami niezwykłą więź, która często zadziwia ich opiekunów. Autorka promuje również ważny temat ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Dziennikarze Daily Mail nazwali ją Doktorem Dolittle w spódnicy. Jest niesamowicie popularna w Azji 🙂
Jej teksty o podróżach i wolontariacie ukazały się m.in. w „National Geographic Traveler”, Onecie, biznes.pl.
O jej pasji i podróżach rozpisują się m.in. „Daily Mail”, „China Daily”, Onet, Cas.
Wywiady ze mną ukazały się w „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie”, „Świat się kręci”, „Twoim Stylu”, Radiu Zet, w Trójce, Czwórce, RMFie, na Onecie i w WP itd.
http://www.zdziechowska.pl/2017/09/25/w-mediach/

Książkę pozytywnie zaopiniował Adam Wajrak:
„Zwierzaki podróżniczki Gosi” to książka, która choć wygląda jak dla dzieci, jest dla każdego miłośnika zwierząt. Jest w niej wszystko, czego tylko zapragniecie: i podróże, i przygody z niesamowitymi zwierzakami, i wielkie uczucie, jakim darzy je autorka, i wreszcie duża dawka wiedzy. No właśnie, wiedzy. Każdy, kto chciałby robić takie rzeczy jak Gosia, i pracować w tak renomowanych ośrodkach dla dzikich zwierzaków, musi nie tylko je kochać, ale też długo i wytrwale zdobywać o nich wiedzę. Ta książka bardzo do tego zachęca.